Jídlo a cvičení dřív a teď

6. září 2017 | 18.51 |
Rozhodl jsem se trochu odlehčit svoje depresivní psaní a řekl jsem si, že vám sem pro porovnání napíšu, co jsem dělal a jedl dřív a co teďka.
Dříve
Cvičení:
V době temna jsem necvičil, na tělocvik jsem měl omluvenku kvůli astmatu, které není tak vážné, ale něco se tam napsat muselo. Občas jsem se koupal v moři, ale to bylo nárazově a moc toho nebylo. Do školy jsem jezdil autem a nakupoval jsem většinou online. Takže žádná sláva.
Jídlo (ne všechno najednou, ale něco ze seznamu):
Snídaně - párky, rohlíky, chleba, smažená vajíčka, koblihy, sladké pečivo
Svačina - většinou nějaké Twixky, Snickersky, čokoláda nebo burger během celého dopoledne, ani vlastně nevím
Oběd - školní jídelna plus něco ze žrací krabičky od mámy (vlastně druhý oběd), cheese/burger nebo další sladkosti
Svačina - jako dopolední, kdykoliv a co mi přišlo pod ruku
Večeře - maso a příloha
Druhá večeře - co zbylo nebo co jsem našel
Suma sumárum jsem jedl asi tak za tři průměrné Evropany a cvičil jako podprůměrný Američan a vlastně když to sepisuju, tak se divím, že ještě žiju.
Teď
Cvičení:
Začal jsem s chozením do školy, protože kolo ještě není můj kamarád, i když by bylo ideální do města. František mě ráno vyzvedl, i když by chudák mohl vstávat asi o hodinu a půl později, a šli jsme pěšky, což kvůli mojí pomalosti ze začátku zabralo 47 minut. Můj červnový rekord je 38 minut. Několikrát týdně taky chodím s Františkem na schody (není jich zrovna málo), většinou o víkendu brzo ráno nebo ve všední dny později večer. Týrá mě, dokud nepadnu vysílením. Dlužím mu opravdu hodně, asi mu to nikdy nebudu moct oplatit. Doma ještě trochu posiluju, ale snažím se dělat takové věci, které nenamáhají klouby.
Jídlo:
Snídaně - ovoce, celozrné pečivo, sojový jogurt, ovesná nebo pohanková kaše nebo kuskus s ovocem
Svačina - smoothie s ovocem a ořechy nebo semínky, jablka a mrkve (dobře se s tím manipuluje v MHD)
Oběd - luštěniny s rýží a omáčkou, robi maso, seitan, tofu v různých úpravách, zelenina
Svačina - zelenina nebo jablka, když nejsem ve škole, tak smoothie s větším množstvím zeleniny
Večeře - chléb s margarínem a zeleninou
Druhá večeře - mrkev, kedlubna, salát (ten vydrží na chroupání dlouho)
Když mě neplánovaně přepadne hlad, tak si dám trochu vody s citronem nebo čaj. Přestal jsem sladit všechno, co jsem sladil dřív, takže kafe, čaj, přestal jsem kupovat kolu a všechny ostatní slazené nápoje. Vypadá to docela radikálně, ale mně to fakt tak nepřišlo, nejtěžší mi na tom připadalo vymyslet, co budu jíst, ale to za mě vyřešil František, protože mi dal přímo recepty a jídelníčky, abych v tom neplaval.
Mamka má ze mě rozporuplné pocity. Je ráda, že něco dělám sám (prostě ona má filosofii, že odpírat někomu jídlo proti jeho vůli je špatné), ale strašně bojuje s tím, že mi teď nemůže vařit (mohla by, ale to jí nejdřív budu muset všechno naučit, abych neskončil, kde jsem byl), tak mi aspoň připravuje občas snídani nebo večeři. Ale i ona občas ochutná nějakou mojí zeleninu, což je megaúspěch, protože moje rodina žije podle hesla, že nejlepší zelenina je ta přepasírovaná přes prase a když neplave jídlo v omastku, tak to vlastně je jídlo pro chudé. Mám doma třetinu ledničky jenom pro sebe a zbytek má máma se svým přítelem a jeho dcerou.
Začal jsem taky pracovat na seznamu svých oblíbených jídel a chutí, protože to je něco, nad čím jsem nikdy dřív moc nepřemýšlel, prostě všechno bylo dobré. Zjistil jsem, že mi nejvíc ze všeho koření voní tymián a majoránka. Další věc je, že se snažím, aby to jídlo, co uvařím, nevypadalo jako kejda, ale jako něco, co můžete potkat v restauraci. Mně je to jedno, ale trochu sobecky bych rád, aby se to třeba mámě zalíbilo tak, že to bude chtít sama vařit a já budu aspoň chvíli bez vaření.
A co vy, jaká je vaše nejoblíbenější chuť a koření?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Jídlo a cvičení dřív a teď tlapka 09. 09. 2017 - 11:13
RE(2x): Jídlo a cvičení dřív a teď fluffy-vegan 09. 09. 2017 - 20:37
RE: Jídlo a cvičení dřív a teď melancholicka 10. 09. 2017 - 14:22
RE(2x): Jídlo a cvičení dřív a teď fluffy-vegan 10. 09. 2017 - 14:47